تبلیغات
کربلا - از آپولو چه می دانید

کربلا، ما را نیز در خیل کربلاییان بپذیر...

از آپولو چه می دانید

 

نوع مطلب: سیاست ،

در 21 جولای 1969 مردم سراسر دنیا پای تلویزیون های خود نشسته بودند تا شاهد عظیم ترین حادثه تاریخی بشر باشند. نیل آرمسترانگ آن را به این شكل توضیح داد:

یك قدم كوچك برای بشر و یك قدم بزرگ برای بشریت

و با این حرف درمقابل چشمان تمام جهان قدم به خاك كره ماه گذاشت.

آپولو 11


اما آیا واقعاً انسان به كره ماه قدم گذارد؟

بر اساس اسنادی كه بعدها منتشر شد آن چه مردم دنیا در آل لحظه مشاهده كردند تنها تصویری بود كه استنلی كوبریك كارگردان معروف سینما در استدیو ساخته بود و در مقابل آن چه انجام داد مبلغ هنگفتی كه برای انجام آن كار گرفت قول داد تا پایان عمر خود سكوت كند و چنین كرد. تنها بعد از مرگ استنلی كوبریك بود كه دروغ بزرگ قرن بیستم افشا شد.

آمریكا در تمام این سال ها به مردم دروغ می گفت و هیچ كس جرأت و یا زحمت افشاگری را به خود نداد. واقعیت این است كه با تجهیزات ان زمان تهیه و پخش چنان برنامه ای به طور مستقیم از ماه كاملاً ناممكن بود اما‌ آمریكا باید به همه نشان می داد كه اولین انسان را در كره ماه پیاده كرده است.

برای نمایش این كار هزینه بسیار زیادی مصرف كردند و با كمك سینما گری بسیار كاردان مثل كوبریك صحنه ماه را در استدیو به وجود آوردند.

تمام عكس هایی كه ما در طول این سال ها از اولین قدم های انسان بر سطح كرده ماه دیده ایم، تمامشان دروغ های بزرگی بیش نیستند.

به گفته شاهدان عینی، تجهیزات زمان قادر به ثبت این مسأله نبودند. دوربین ها در اختلاف دمای شدید كره ماه، از مثبت 150 درجه به منفی 150درجه نمی توانستند كار كنند. فیلم هایی كه از سفر به زمین بازگردانده شد، هرگز به مرحله ظهور نرسید و انچه ما دیدیم بازی چند بازیگر در یك استودیوی فیلم برداری بود.

در همین زمینه بیل كیسینگ نویسنده كتاب ما هرگز به ماه نرفته ایم در اثبات نظریه خود در مصاحبه ای می گوید: من موتورهای موشك زیادی را در حد موتور سفینه ماه نشین (Lunar Lander) دیده ام. در هیچ یك از فیلم ها و عكس هایی كه به اصلاح از فرود روی كره ماه گرفته اند، كوچكترین اثری از احتراق موتور و جابجایی خاك ماه زیر ماه نشین دیده نمی شود.

به هنگام فرود ماه نششن كه در كره ماه بیش از یك تن وزن دارد،‌موتور آن باید آن قدر به سمت پایین نیرو وارد كند كه ماه نشین به آرامی فرود آید. به نظر من این احتمالاً بهترین دلیل قابل اثبات است. همچنین نبود ستاره ها در عكس ها و فیلم ها.

در ادامه مصاحبه، بیل كیسینگ می افزاید: كره ماه جای انسان نیست. میزان رادیو اكتیو كمربند ون الن (Van Allen Belt) دور كره زمین همچنین شدت رادیو اكتیو در ماه آن قدر زیاد است كه فضانوردان را نابود می كند.

احتمالاً سفینه های بدون سرنشنی از شوروی و شاید از آمریكا روی ماه فرود آمده باشد ولی انسان هرگز.

كیسینگ این گونه ادامه می دهد: تمام پرو‍ژه های آپولو  یك دروغ بزرگ بود.

فضانوردان در محلی مخفی شده و موشكی به آسمان میرود. سپس در روز بازگشت آن ها را در داخل كپسول نشانده و به وسیله هواپیما روی اقیانوس رها كرده اند، از سوی دیگر كسانی كه در آغاز سال 2004میلادی، صحنه های ورود فضاپیمای مدرن آمریكایی رامشاهده می كردند از خود پرسیدند، چگونه این سفینه كه از تكنولوژی فوق پیشرفته قرن 21بهره می برد، قادر به فرود عادی در سطح مریخ نیست و تازه بعد از فرود قادر به بازگشت به زمین نیست اما چهار دهه پیش فضاپیمای آپولو11 به راحتی در سطح ماه فرود آمد؟

حال جای این سوال است كه اگر آن روز تكنولو‍ژی بردن انسان به سطح ماه وجود داشت، چرا در سال های اخیر بوش بوش به ایده های بلند پروازانه خود از امكان سفربه ماه در سال 2020 میلادی سخن می گوید؟

 منبع: کتاب جنگ نرم در همین نزدیکی

مرتبط1

مرتبط2