تبلیغات
کربلا - مستند شهید باقری به اندازه 3 فیلم سینمایی زمان برد + دانلود فیلم

کربلا، ما را نیز در خیل کربلاییان بپذیر...

مستند شهید باقری به اندازه 3 فیلم سینمایی زمان برد + دانلود فیلم

 

نوع مطلب: دین و ایمان ،

مهدویان با بیان اینکه ساخت مستند شهید باقری به اندازه 3 فیلم سینمایی زمان برد، گفت: ما با صدای واقعی شهید باقری و دیگر افراد در جنگ، بازسازی نمایشی انجام دادیم؛ کاری عکس دوبله، یعنی برای صداها تصویر ساختیم.
خبرگزاری فارس: مستند شهید باقری به اندازه 3 فیلم سینمایی زمان برد

«محمدحسین مهدویان» کارگردان فیلم مجموعه مستند «آخرین روزهای زمستان» (درباره زندگی شهید باقری) در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس در مورد شرایط ساخت این مجموعه مستند گفت: پروسه تولید این فیلم 3 تا 4 سال به طول انجامید. ساخت «آخرین روزهای زمستان» پر از ماجرا بود که هنوز هم تمام نشده، چرا که مونتاژ آن همزمان با پخش در حال انجام است.

* کار ما یک فیلم جنگی محسوب می‌شد

مهدویان در ادامه اظهار داشت: به جهت اینکه اتفاقات این فیلم در دوره‌های تاریخی دهه‌های 30، 40 و 50 می‌افتد، ما دردسرهای یک فیلم تاریخی را داشتیم؛ در عین حال یک فیلم جنگی نیز محسوب می‌شد و 5 تا 6 سکانس بسیار سنگین جنگی در آن وجود داشت. در چنین شرایطی ما حدود 250 دقیقه فیلم بازسازی را با فیلم‌برداری به صورت 16 میلی‌متری تولید کردیم.

 

* مستند شهید باقری به اندازه 3 فیلم سینمایی وقت گرفت

این کارگردان ادامه داد: در حقیقت این مستند به اندازه 3 فیلم سینمایی جدی و سخت از ما وقت و انرژی گرفت، البته عکس‌‌العمل‌های مخاطبان تا آنجا که بنده دیدم خوب بوده و آن‌ها این درام مستند را باور کردند.

* برای صداها تصویر ساختیم

مهدویان در ادامه توضیحات خود گفت: در قسمت‌های بعدی هر چقدر جلوتر برویم، جزئیات بیشتری از کار معلوم می‌شود. به عنوان مثال یکی از کارهای جالبی که در این فیلم انجام دادیم، استفاده از صوت‌های واقعی جنگ بود. مثلا از صدای واقعی شهید باقری و دیگر افراد استفاده کردیم و بازسازی نمایشی انجام دادیم. کاری، عکس دوبله یعنی برای صداها تصویر ساختیم.

* برای انتخاب 20 کاراکتر فیلم مشکل داشتیم

وی در پایان گفت: ما برای انتخاب 20 کاراکتر فیلم بسیار مشکل داشتیم؛ چرا که باید برای پیدا کردن بازیگر برای افراد سرشناس، کسانی که شهید شدند یا حتی کسانی که با آن‌ها مصاحبه کرده بودیم، ‌کسانی را انتخاب می‌کردیم که شباهت ظاهری زیادی به اصل کاراکترهای مورد نظر داشته باشند و این کار را مشکل می‌کرد.

به گزارش فارس،‌ مجموعه مستند «آخرین روزهای زمستان» با محوریت زندگی شهید باقری، به نویسندگی و کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی حبیب‌الله والی‌نژاد از هفتم مهر‌ماه روی آنتن سیما رفته است.

این مجموعه جمعه‌ها ساعت 20 و تکرار آن روز سه‌شنبه ساعت 23 از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

در این اثر، محسن رضایی، سردار رحیم صفوی، سرلشگر رشید، سرلشگر محمد باقری و دیگر اشخاص درباره بخش‌های مهمی از زندگی و شخصیت شهید باقری در کنار اعضایی از خانواده وی سخن گفته‌اند.


آخرین روزهای زمستان | قسمت چهارم+دانلودمنبع