تبلیغات
کربلا - دیدار ماه

کربلا، ما را نیز در خیل کربلاییان بپذیر...

دیدار ماه

 

نوع مطلب: دین و ایمان ،

توفیقی شد در ایام فاطمیه(س) و روز شهادت مادرمان، به دیدار اماممان برویم تا در جوارش عزاداری کنیم.
از ابتدای صبح معلوم بود روز خسته کننده ای خواهیم داشت که البته در حواشی یار بودن، خستگیمان را برطرف کرد. چندتا کتاب هلو هم با خودم برداشتم. چون مطمئن بودم وقت خالی زیادی خواهم داشت. انسان 250ساله ی امام خامنه ای، عرفان حافظِ استاد شهید مطهری و کارنامه 40ساله ی دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن، همسفر و دوست شفیق ما شدند.
حدود ساعت 10بود که رسیدیم به جوار حرم عبدالعظیم حسنی که ایشان را هم ارادت خاصی داریم و سپس مرقد رهبر کبیر انقلاب، زیارت امام روح الله.
با یک مقدار درد سر و گم کردن مسیر، نهایتاً رسیدیم به میدان انقلاب، خیابان دانشجو و لحظه شماری برای دیدار ماه.
بعد از عبور از تمرین فشار قبر در تجع عاشقان سید علی، رسیدیم به گیت های بازرسی. زمزه هایی از پر شدن حسینیه امام خمینی(ره) به گوش می رسید ولی زیاد توجه نداشتیم. امیداور بودیم به آقا نزدیک تر بشیم.
وارد بیت شدیم و خبر بدی به گوشمان رسید که بله. پر شدن حسینیه صحت دارد. از ساعت 12 صبح جمعیتی خودشان را به بیت رسانده و حسینیه را پر کرده بودند. این همه جمعیت داخل حسینیه، چندین برابرش بیرون از حسینیه هاج و واج از این موضوع. و روز سختی برای مأمورین حفاظتی و مجموعه انتظامات بیت نیز بود. بندگان خدا را ما به نفس انداخته بودیم. هرکسی به هر دری می زد تا وارد حسینیه شود.
بیرون از حسینیه البته با امکاناتی چون ویدیو پرژکتور و بلندگو و چادر، پیش بینی چنین تجمعی را کرده بودند ولی باز پاسخگو نبود. این موضوع را موقع برگشت و خروج از بیت رهبری متوجه شدم که صدها نفر بیرون از درب اصلی و صدها نفر دیگر در خیابان هم با ویدیو پرژکتور جزء سیاهی لشکر آقا شده بودند. و چون ما نتوانستیم خودمان را به امامان برسانیم، مجبور شدیم به سیاهی لشکر بودن اکتفا کنیم و همین هم نعمت و قسمت ما بود.
همان عزاداری و اشک های بیرون از حسینیه هم باحال ترین و اولین عزاداری با شور و شعور ما در سال جدید بود.
اللهم الحفظ قائدنا الخامنه ای(مدظله العالی)