تبلیغات
کربلا - برگ چغندر

کربلا، ما را نیز در خیل کربلاییان بپذیر...

برگ چغندر

 

نوع مطلب: سیاست ،

ما آدم ها احساساتمون نسبت به هم متفاوت هست. جدای از میزان احساسی بودن روح زن و مرد، هر یک از انسان ها مقدار متفاوتی از این ویژگی را دارند و به تبع آن در رفتار و کردار و تصمیم گیری و کلاً زندگیمان تأثیر می گذاره.
اما چیز خیلی مهمی که این وسط خیلی وقت ها نادیده گرفته میشه اینه که ما باید احساساتمون رو در مواقع مختلف کنترل کنیم. مثلاً در زمان خشم، یا زمانی که خیلی خوشحالیم و یا زمانی که به یک موفقیت می رسیم. و یا زمانی که کلماتی با احساس گفته می شود و ناخود آگاه در ما تأثیر می گذارد.
وارد فروشگاه یکی از دوستان شدم که کارش فروش محصولات فیلم و انیمیشن و بازی و از این جور چیزهاست.
روی یکی از ویترین ها، عکس جناب اصغر فرهادی رو زده بود و صحبت هایی که این بنده خدای غافل و اغوا شده در زمان دریافت اون جایزه از نظام یک درصدی ها گرفت.
"ایرانیان فقط به خاطر یک جایزه‌ى مهم یا یک فیلم یا یک فیلمساز خوشحال نیستند انها خوشحالند، چون در روزهایى که سخن از جنگ، تهدید، و خشونت میان سیاستمداران در تبادل است نام کشورشان ایران از دریچه‌ى باشکوه فرهنگ به زبان مى‌آید. فرهنگ غنى و کهنی که زیرگرد و غبار سیاست پنهان مانده است.
من با افتخار این جایزه را تقدیم به مردم کشورم می کنم، مردمی که به تمام تمدن ها و فرهنگ ها احترام می گذارند و از دشمنی متنفر هستند."
خب برای خیلی از ماها این جملات خوشایند است. البته اصل موضوع هم درست است. یعنی هیچ کس موافق جنگ نیست. هیچ کس موافق تقابل حتی دو انسان و درگیری بین آنها نیست چه رسد به تقابل ملت ها. اما مسئله مهم غافل بودن از چند مسئله است.
اولاً جناب اصغر آقای ما رفته جایزه رو از جایی گرفته که مرکز و مبدأ اکثر جنگ های صده اخیر بوده. نیازی نیست تاریخ رو بخونیم. همین الآن پاکستان و افغانستان و عراق و فلسطین رو یه نگاهی بندازیم کافیه.
دوماً زمانی که حرف از اصول انسانی و اساس دین خدا و توحید و همه اصول دینی وسط میاد و طرف مقابل با تمام ابزارهای ممکن اومده برای به زمین زدنشون، ما تا آخرین قطره خونمون می جنگیم. چون این جنگ را دفاع از ارزش هایمان می دانیم چرا که ما با ارزش هایمان زنده ایم.
سوماً خودباختگی و فراموش کردن خود و ملت خود با چند کلمه که "من جایزه را به ملت خود تقدیم می کنم" و از این جور حرف های احساساتی، لاپوشی نمی شود. دین آقای فرهادی چیه؟ مطمئناً بی دین که نیستند! پس چرا با آنجولی خانوم... . اون کراوات و خوردنی ها و نوشیدنی ها و مهمانی ها کجاش با فرهنگ ایرانی همخوانی داره؟ همین دیگه بس بود که جناب سارکوزی از فیلم ایشون تمجید کنه.
والبته هزاران دلیل دیگه که نشون میده آقای فرهادی مرعوب دنیای غرب شده.
بچه شیعه برگ چغندر نیست که با یه جایزه و چندتا کلمه حرف احساساتی و... احساساتی و خام جبهه طاغوت و کفر بشه.

اصغر فرهادی در دامان آمریکا

تقدیم به قهرمان ملی!!! جناب اصغر فرهاد