تبلیغات
کربلا - آیا اسب حیوانی است نجیب

کربلا، ما را نیز در خیل کربلاییان بپذیر...

آیا اسب حیوانی است نجیب

 

نوع مطلب: اجتماعی ،

گاهی اوقات تو فکر می ریم که برای تفریح، از میان گزینه های موجود کدامش را انتخاب کنیم. این دفعه رفتیم سراغ سینما البته نه فقط به عنوان یک تفریح بلکه آشنایی با چیزهایی جدید و موضوعی خاص که شاید قبلاً به ذهنمان نمی آمده ولی چند نفر به عنوان یک تیم کاری جهت تولید فیلم به ذهنشان رسیده و موضوعی جدید را تشریح کرده اند و یا عنوانی فراموش شده را با هنر خود به نمایش گذاشته اند. همه اینها خلاصه میشود به کلمه "معنا گرایی" یک فیلم. شاید یک فیلم به مضامینی از طنز هم معنا گرا باشد و چه لذتی دارد ان فیلم.
ما هم با همین پیش زمینه فکری و ذهنی با چندتن از رفقا سفری کردیم به دنیای عجیب و غریب سینمای ایران.
با خودم میگم کاش نمیرفتم بعدش دوباره میگم اتفاقا خوب شد رفتم تا بدونم مشکلات ما از کجا آب میخوره.
نمیدونم هدف این کارگردان و تهیه کننده های ما اصلاً چیه. پول؟ شهرت؟ تجریه و رزومه کاری؟ وقت پر کردن؟ واقعا...
"اسب حیوانی است نجیب" که اصلا هیچ ربطی به موضوعیت فیلم هم نداشت (و تنها در دو لوکیشن این جمله به صورت کاملا بیهوده به کار برده شد) اسم فیلمیه که پر بود از خالی. هیچ حرفی برای گفتن نداشت. فقط بافته های ذهنی یک یا چند نفر بود که هیچ سطح فکری نمی توان برایشان در نظر گرفت.
مزخرف
نه تنها محتوا نداشت که ضد محتوا هم بود.
مثلا هرکدوم از بندگان خدا در فیلم که عصبانی می شدند و کلافه می شدند، تصبیح دست می گرفتند و مهره های اون رو جابجا می کردند.
حتی فیلم نامه، فیلم برداری، داستان، ابزارها و خیلی چیزهای دیگه فیلم هم جای نقد داره و با بی سلیقگی تمام به کار برده شده اند.
سینمای غرب پر است از مضامین فلسفی و برگرفته از عقاید و بارها و تئوری های اساسی شان و در مقابل سینمای ما...
به کجا می رویم؟!
فارس