تبلیغات
کربلا - دین به زبان ساده

کربلا، ما را نیز در خیل کربلاییان بپذیر...

دین به زبان ساده

 

نوع مطلب: دین و ایمان ،

اسلام دین جامع، کامل، دقیق و البته خیلی ساده و روانی است که بیشتر ما و حتی خود برخی خشک مقدس ها فکر می کنند که چقدر این دین ما به همه جا و همه چیز گیر داده و برای یک عمل ساده باید از هزارتا فیلتر رد شد و فلان. از اونطرف خیلی شنیدیم که دین را و اسلام را باید به زبان ساده گفت و همان سادگی عمل کرد.
حتی خیلی از وقت ها ما اعمال دینی را که انجام میدیم نمی دونیم برای چی هست و هدفش چیه و منظور دین از این حرکات و اذکار و اعمال چی هست.
یه برنامه خیلی قشنگ، چند وقتی هست توی صدا و سیما داره پخش میشه به نام "سمت خدا" که واقعا به سمت خداست. اصولاَ و اساساَ مبلغین و مدعوین برنامه حرف هایی می زنند که کمتر به این شکل شنیده شده. دقت کنید که همون حرف های همیشگی است ولی مدل ابلاغ و ارشاد عوض شده.
بحث روحانی محله بالای منبر در مورد یک موضوع و تن بالای صدا و "باید" و "نباید" گفتن های بالای منبر همه رو خسته کرده و بیان این که روش ها و مصداق ها و برآیندهای موضع چیه، تبدیل شده به یک آروز.
 آرامش در گفتار، قطعیت در سخن، نمونه و مصداق عینی و به روز، خنده رویی و عدم تحمیل مطالب از جمله بارز ترین نکات و دلالیل موفیق این برنامه است.
خدا خیرشون بده