تبلیغات
کربلا - حیرت توریست‌آلمانی از محبت ایرانی‌ها

کربلا، ما را نیز در خیل کربلاییان بپذیر...

حیرت توریست‌آلمانی از محبت ایرانی‌ها

 

نوع مطلب: اجتماعی ،

كریستین ایوان، توریست آلمانی كه با همسر و دو فرزندش سوار بر خودروی شخصی‌اش به ایران سفر كرده، چندی پیش مورد دستبرد یك دزد جوان قرار گرفت و مدارك و اسنادش به سرقت رفت. این توریست آلمانی پس از مراجعه به پلیس كرج فیلم دوربین مداربسته خود را كه در آن چهره دزد جوان كاملاً مشخص است در اختیار پلیس قرار داد ولی متأسفانه با وجود دیده شدن چهره دزد و مشخص بودن او، تا امروز پلیس نتوانسته دزد را دستگیر كند.

همین مسأله هم باعث شد كریستین ایوان با حضور در دفتر روزنامه ایران و در گفت‌وگو با شوك از سارق بخواهد مداركش را به وی پس دهد. انتشار گزارش این سرقت باعث واكنش‌های متفاوتی از سوی پلیس و مردم شد و همه را برای كمك به این توریست آلمانی بسیج كرد. در همین رابطه پلیس استان البرز چند اكیپ ویژه از مأموران پلیس آگاهی را برای شناسایی و دستگیری سارق مدارك كریستین ایوان تشكیل داد. سردار احمدعلی گودرزی رئیس پلیس استان البرز در این رابطه گفت: به دنبال شكایت كریستین ایوان، توریست آلمانی و باتوجه به حساسیت موضوع، چند اكیپ
از مأموران پلیس آگاهی تشكیل شده و رسیدگی به موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.

تحقیقات محلی و اقدامات اطلاعاتی جامع در این‌خصوص انجام گرفت و مشخص شد سارقان با استفاده از موتورسیكلت اقدام به سرقت كرده‌اند و تلاش پلیس برای شناسایی آن‌ها ادامه دارد.
سردار گودرزی همچنین اضافه كرد: درخصوص ارائه مدارك هویتی افراد این خانواده ازجمله گذرنامه، تسهیلات ویژه‌ای از سوی پلیس گذرنامه و مهاجرت درنظر گرفته شده است.

اما واكنش مردم نسبت به این سرقت هم در نوع خود جالب بود، كریستین ایوان با ابراز شگفتی از محبت ایرانیان گفت: از توجه مردم به مشكلی كه برایم رخ داده متحیر مانده‌ام و نمی‌دانم چگونه پیام‌های همدردی و محبت آن‌ها را پاسخ دهم.

وی در این گفت‌وگو خواست پیام تشكر او را به مردم ایران بویژه مردم كرج برساند و اضافه كرد:‌عاشق ایران و مردم این كشور هستم و هرگز از سفرم پشیمان نشدم، در آینده باز هم به ایران سفر می‌كنم. فعلاً به دنبال یافتن مداركم هستم چرا كه این مدارك برایم اهمیت ویژه‌ای دارد و نمی‌توانم تصور كنم آن‌ها را از دست داده‌ام.

 من قبلاً در كشورهای مختلف با سارقانی مواجه شده‌ام و این اتفاق عجیبی برایم نیست اما مداركی كه گم كرده‌ام اگرچه برای سارقان مهم نیست ولی زندگی مرا دچار مشكل كرده است.

منبع: مشرق